Menu Zamknij

V Niedziela Wielkanocna – 7.05.2023r.

 1. Dzisiaj obchodzimy V Niedzielę. A za tydzień 14.05 o godz. 12.00 na Wzgórzu Św. Wojciecha w Gdańsku Uroczystości Odpustowe Archidiecezji Gdańskiej. Z Bazyliki Mariackiej o godz. 9.00 wyruszy Pielgrzymka Gdańszczan z Relikwiami Św. Wojciecha, którą prowadzi – jak co roku – KSM Semper Fidelis. A o godz. 9.30 z Kościoła Św. Ignacego wyruszy Pielgrzymka Młodzieży.
  Ks. Arcybiskup serdecznie zaprasza.
 2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
  • w poniedziałek 8.05 – Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika Patrona Polski;
  • w sobotę 13.05 – MB Fatimskiej.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu. składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa. Bożego, opieki M. Bożej, Św. Krzysztofa.

 3. Nabożeństwo Majowe codziennie po Mszy Św. rano i wieczorem, a w Niedzielę po Mszy o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych.
  Podczas Nabożeństw Majowych czytamy Księgę Przysłów.
 4. Próby dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.:
  • w poniedziałek i środę o godz. 18.30 grupa I,
  • we wtorek i czwartek o 18.30 grupa II.
 5. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła: Grupie 50+. Za wszelką pomoc oraz za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne.
 6. Przy wyjściu z Kościoła można prasę katolicką, obrazki, breloczki, płaskorzeźby i modlitewniki ze Św. Krzysztofem i Św. Ritą.
 7. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.