Menu Zamknij

V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024

 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu ? przed nami jeszcze dwa tygodnie i będą Święta Wielkanocne. Od dzisiaj w Kościołach są zasłonięte Krzyże, które uroczyście odsłonimy w Wielki Piątek. Starajmy się przyjść na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale i pamiętać o jałmużnie.
  A za tydzień Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Naturalne Palmy będą do nabycia u nas przy Kościele. Nie kupujmy zatem sztucznych palm w marketach.
 2. Kalendarz Liturgiczny: – we wtorek ? 19.03 ? Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu, składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.
 3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.00 dla tych co nie mogą być wieczorem, a o godz. 18.30 Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii. Zapraszamy serdecznie Dzieci, Młodzież i Dorosłych, aby dać świadectwo naszej chrześcijańskiej wiary. Zabierzmy ze sobą świece i latarki.
  W sobotę 23.03 serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową Brzegiem Morza w Gdańsku. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w Kościele w Brzeźnie, a zakończenie Mszą Św. w Kościele w Jelitkowie.
 4. Katecheza dla Dzieci Komunijnych o godz. 18.45 we wtorek grupa I, w czwartek gr.II.
  Katecheza dla Młodzieży do Bierzmowania jutro o godz. 19.00.
 5. Pielgrzymka autokarowa do Medjugorie w dniach 26.04?5.05. Koszt 1350 zł i 290 euro. Zapisy i w Zakrystii lub telefonicznie(program).
 6. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła wszystkim Paniom z Klubu Seniora i nie tylko. Serdecznie zapraszamy do pomocy w każdy piątek o godz. 19.00. Bóg zapłać za pomoc w Kościele Pani Zakrystiance, Panu Kościelnemu i P. Andrzejowi; PZC za codzienny program Spiżarnia. W sposób szczególny dziękujemy wszystkim Wolontariuszom: Dorosłym i Młodzieży za pomoc w zbiórce żywności w trzech Biedronkach. A Wam kochani Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę budowlaną i wpłacane na konto parafialne.
 7. We wtorek 19.03 od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy do pomocy przy robieniu Palm. Prosimy również o przynoszenie: bazi. kwiatów, gałązek z brzozy lub innych oraz kolorowe tasiemki.
 8. W piątek ok.15.00 na parkingu zgubiono kopertę z zawartością 5000zł. Na uczciwego znalazcę czeka nagroda. Kontakt pod numerem:502834942 lub pozostawienie informacji na Parafii.
 9. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.