Menu Zamknij

V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023

  1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu ? przed nami jeszcze dwa tygodnie i będą Święta Wielkanocne. Od dzisiaj w Kościołach są zasłonięte Krzyże, które uroczyście odsłonimy w Wielki Piątek. Starajmy się przyjść na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale i pamiętać o jałmużnie. A za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Naturalne Palmy będą do nabycia u nas przy Kościele. Nie kupujmy zatem sztucznych palm w marketach.
  2. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 8.30 Adoracja NS, Zmiana Tajemnic Różańcowych i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy od godz. 10.00. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.
  3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.00 dla tych co nie mogą być wieczorem, a o godz. 18.30 Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii. Dajmy świadectwo naszej chrześcijańskiej wiary. Zabierzmy ze sobą świece i latarki.
  4. Dekanalne Rekolekcje dla Młodzieży szkół średnich, studentów i kl. VIII i VIII, którzy nie brali udziału w Rekolekcjach będą w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00 w Parafii Św. Ojca Pio na Ujeścisku ul. Przemyska 21. Ks. Marek będzie czekał na Młodzież o 18.45 na Ujeścisku.
  5. Bardzo prosimy odebrać Szopki z konkursu i jedną nagrodę.
  6. Chcemy założyć zespół muzyczny, dlatego bardzo prosimy chętnych grających na instrumentach, aby zgłosili się po Mszy Św. lub telefonicznie
  7. Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Gdański zaprasza wszystkich Diecezjan na marsz wdzięczności za życie i posługę Świętego Jana Pawła II, który rozpocznie się w Bazylice Mariackiej w Gdańsku 2 kwietnia o godzinie 15:00, a zakończy pod pomnikiem Trzech Krzyży na pl. Solidarności. Dajmy w ten sposób nasze osobiste świadectwo wdzięczności za jego pontyfikat i za jego dwukrotną obecność w naszej archidiecezji. Marsz będzie prowadzić KSM Semper Fidelis. Serdecznie zapraszamy
  8. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła P. Izie, Anecie i Emilii oraz Panu Mirkowi Kościelnemu i Panu Andrzejowi za pomoc przy Kościele; PZC za program spiżarnia. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Tydzień temu na tacę budowlaną złożono 3250 zł.
  9. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką i paschaliki na stół wielkanocny. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.