Menu Zamknij

VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Chorego i modlimy się za Chorych w domach, szpitalach, hospicjach, domach opieki, zolach o łaskę zdrowia oraz o siłę i moc do dźwigania Krzyża Choroby i Cierpienia, a także za tych, którzy się opiekują chorymi w domach, szpitalach: Profesorów, Lekarzy, Pielęgniarki, Ratowników Medycznych i pracowników Służby Zdrowia o zdrowie i Boże Błogosławieństwo. Dzisiaj rozpoczyna się 57 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
 2. Zakończyły się ferie zimowe. Dzieciom, Młodzieży, Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom, Księżom życzymy Darów Ducha Św. na II semestr.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  • w środę – 14.02 – Św. Walentego i Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Msze Św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8.30, 17.00, 18.00 i 19.00. Obowiązuje nas post ścisły: dwa razy lekki posiłek i raz do syta (od 18 – 60 roku życia) oraz nie spożywamy mięsa( od 14 roku życia).
   Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W środę popielcową i w I Niedzielę Wielkiego Postu każda Rodzina otrzyma skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które przyniesiemy w Wielką Sobotę na poświęcenie pokarmów.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Świętego Krzysztofa.

 4. Droga Krzyżowa dla Dorosłych w każdy piątek o godz. 9.00, dla Dzieci w piątek o godz. 17.00, a dla młodzieży i dorosłych w każdy piątek o godz. 18.30. Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki, a na koniec będą nagrody. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym pokutnym nabożeństwie, również Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania.
 5. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w Każdą Niedzielę o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy na to piękne Nabożeństwo, w którym wyśpiewujemy to wszystko co wycierpiał Pan Jezus i Matka Bolesna. Kazania Pasyjne będzie głosił Ks. Proboszcz.
 6. Katecheza dla Dzieci Komunijnych o godz. 18.45 we wtorek grupa I, w czwartek gr. II. Katecheza dla Młodzieży do Bierzmowania jutro o godz. 19.00.
 7. Zbiórka Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00. Aspirantów w Niedzielę po Mszy o godz. 10.30. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 12.00. Próba Chórku w sobotę o godz. 16.30. Trening PSP w sobotę o godz. 15.30 na sali SP 12.
 8. Spotkanie Pielgrzymów wyjeżdżających do Włoch 29.02 o godz. 19.00 na Plebani.
 9. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, za pomoc w Kościele Pani Zakrystiance, Panu Kościelnemu i P. Andrzejowi; PZC za Spiżarnię. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne.