Menu Zamknij

X  Niedziela Zwykła.  – 11.06.2023 r.

 1. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Msza Św. codziennie o godz. 8.30 i 18.00. Po Mszy Św. rano i wieczorem Nabożeństwo Czerwcowe, a codziennie do piątku włącznie po Mszy Św. wieczornej Procesja z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy Dzieci do sypania kwiatów. Codziennie słodka niespodzianka.
  A za tydzień 18.06 – XI Marsz dla życia i Rodziny w Gdańsku połączony z Festiwalem. Rozpoczęcie o godz. 15.00 przy Bazylice Mariackiej. Marsz przejdzie w kierunku Ołowianki, gdzie odbędzie się koncert zespołów: Na cały głos, Małe TGD, Luxtorpeda oraz Kamil Bednarek. Oprócz muzyki, świadectwa, wystawy, a także atrakcje dla dzieci z Rodzicami oraz strefa z małą gastronomią.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. codziennie od poniedziałku do piątku od 17.30 ? 18.00. Natomiast jutro całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.00 – 18.00 w ramach całorocznej Adoracji naszej Archidiecezji. Codziennie Adorację ma inna Parafia. Bardzo serdecznie prosimy, abyśmy znaleźli chwilę na Adorację, a przedstawicieli grup duszpasterskich zapraszamy po odbiór planu godzin Adoracji do Zakrystii. Przedstawia się następująco.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  • jutro –  12.06 – Bł. Męczenników Gdańskich II wojny światowej: Ks. M. Góreckiego, B. Komorowskiego, F .Rogaczewskiego, Wł. Miegonia i S. A. Kotowskiej. Dzisiaj i jutro 36 Rocznica pobytu Św. JPII w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.;
  • we wtorek – 13.06 – MB Fatimskiej oraz Św. Antoniego z Padwy;
  • w środę – Bł. Michała Kozala Bpa i Męcz.
  • w piątek – Uroczystość NSPJ. Nie ma postu.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu. Ks. Markowi i Ks. Marcinowi, którzy za tydzień 18.06 o godz. 18.00 w naszym Kościele wraz z Kolegami Księżmi będą obchodzić 12 Rocznicę Święceń składamy już dziś jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błog. Bożego, Opieki M Bożej, Św. Krzysztofa i Św. Rity i serdecznie zapraszamy.

 4. Zbiórka lektorów, ministrantów i asp. w sobotę o 10.00. Próba chórku o 16.00.
 5. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o 12.00.
 6. Wyjazd wakacyjny dla Scholki i Oazy Dzieci Bożych do Łeby w dniach od 28.06-30.06. Mamy jeszcze 6 wolnych miejsc. Koszt 400 zł. W programie: modlitwa, a także bajkolandia, park dinozaurów, wydmy, morze, plaża. W Zakrystii do odebrania karty uczestnika. Wypełnione karty i opłata do 20.06.
 7. Trening PSP w sobotę o godz. 16.00. Dzisiaj po Mszy o godz. 10.30 prezentacja PSP w strojach sportowych. A grill na zakończenie sezonu 24.06.o godz. 17.30.
 8. Wyjazd na Pielgrzymkę do Sanktuariów Podlasia w piątek o godz. 6.45. Prosimy o punktualność. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę oraz do Medjugorie.
 9. Dziękujemy wszystkim za pracę w minionym tygodniu: W sposób szczególny pragnę podziękować za dekorację trasy i czterech Ołtarzy na Boże Ciało. KSM Semper Fidelis, Kościołowi Domowemu, Ariadnie, Fabi, Ministrantom, lektorom oraz wszystkim za wszelką pomoc, sprzątanie Kościoła oraz kwiaty. Bóg zapłać Pani Zakrystiance, Panu Kościelnemu i Panu Andrzejowi, a Wam za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Za tydzień taca budowlana.
 10. Przed odpustem Św. Krzysztofa, który będziemy przeżywać 30.07 rozpoczną się Misje Święte, które będzie prowadził Ks. Jose Maniparambil z Indii. Będzie z tłumaczem.
 11. Komisja Kurialna ds. architektury i sztuki sakralnej nie przyjęła projektu fresku na ścianę Prezbiterium, w związku z tym prace się opóźnią.
 12. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.