Menu Zamknij

XI Niedziela zwykła 18.06.2023

1 – Dzisiaj – XI Marsz dla życia i Rodziny w Gdańsku połączony z Festiwalem. Rozpoczęcie o godz. 15.00 przy Bazylice Mariackiej. Marsz przejdzie w kierunku Ołowianki, gdzie odbędzie się koncert zespołów: Na cały głos, Małe TGD, Luxtorpeda oraz Kamil Bednarek. Oprócz muzyki, świadectwa, wystawa, a także atrakcje dla dzieci z Rodzicami oraz strefa z małą gastronomią. 2 – Msza Św. codziennie o godz. 8.30 i 18.00. Po Mszy Św. rano i wieczorem Nabożeństwo Czerwcowe. 3 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. codziennie od poniedziałku do piątku od 17.30 ? 18.00. 4 – Kalendarz Liturgiczny: – środa ? 21.06 – Św. Alojzego Gonzagi. ? w sobotę ? 24.06 – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu. Ks. Markowi i Ks. Marcinowi oraz wszystkim Księżom, którzy dzisiaj obchodzą 12 Rocznicę Święceń Kapłańskich składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błog. Bożego, Opieki M Bożej, Św. Krzysztofa i Św. Rity. 5 – Msza Św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w czwartek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pedagogów. 6 – Zbiórka Lektorów, Ministrantów i Asp. w sobotę o 10.00. Próba Chórku o 16.00. 7 – Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o 12.00. Wyjazd wakacyjny dla Scholki i Oazy Dzieci Bożych do Łeby w dniach od 28 – 30.06. Koszt 400 zł. W programie: modlitwa, a także bajkolandia, park dinozaurów, wydmy, morze, plaża, gry i zabawy. W Zakrystii karty uczestnika. Wypełnione karty z opłatą należy dostarczyć do 20.06. 8 -Trening PSP w sobotę o godz. 16.00. Po treningu grill na zakończenie sezonu. 9 – W piątek Ks. Proboszcz wyjechał z Pielgrzymką do Sanktuariów Podlasia. Powrót dzisiaj ok. 22.00. A 21.06 w środę wyrusza Pielgrzymka do Medjugorie. Powrót 30.06 w godzinach wieczornych. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Pielgrzymów.
10 – Dziękujemy wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła oraz wszelką pomoc. Pani Zakrystiance, Panu Kościelnemu i Panu Andrzejowi, a Wam za ofiary złożone dzisiaj na tacę budowlaną.
11 – Gdańskie Seminarium Duchowne w Oliwie przyjmuje kandydatów do Kapłaństwa. Jeśli ktoś czuje powołanie i chciałby zostać Księdzem może zgłosić się do Rektoratu Seminarium. Należy przedstawić podanie, życiorys, trzy zdjęcia, opinię Katechety i Ks. Proboszcza, zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia. Szczegóły na stronie seminarium.
12 – W Zakrystii do odebrania pendrive z filmem i zdjęciami z I Komunii Św., a z Kościoła dzieci komunijne mogą zabrać kwiaty w doniczce z serduszkiem.
13 – Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.