Menu Zamknij

XIV Niedziela Zwykła – 9.07.2023

 1. Serdecznie dziękujemy Pani Magdzie Kaszuba za słowo na temat prześladowania Chrześcijan na świecie. Życzymy dużo zdrowia Błogosławieństwa Bożego i Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa. Przy wyjściu z Kościoła prosimy o zabranie materiałów.
 2. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży oraz urlopy i wypoczynek dla dorosłych. Wszystkim, którzy wyjeżdżają życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku oraz szczęśliwej podróży i powrotu do domu za wstawiennictwem Św. Krzysztofa. Podczas wakacji pamiętajmy o modlitwie, Mszy Św. oraz o spowiedzi i Komunii Św. A wszystkich, którzy przyjechali nad polskie Morze i przebywają na terenie naszej Parafii witamy bardzo serdecznie, życzymy dużo słońca i dobrego wypoczynku.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
  • jutro ? Po Mszy Litania do Św. Józefa;
  • wtorek ? Św. Benedykta. Po Mszy Litania do Św. JPII;
  • środa ? Św. Brunona z Kwerfurtu. Po Mszy Nowenna do MBNP;
  • w czwartek ? Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Po Mszy Litania do Św. Krzysztofa;
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • w sobotę ? Św. Bonawentury Biskupa i Doktora Kościoła.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błog. Bożego, Opieki M Bożej, Św. Krzysztofa i Św. Rity.

 4. Spotkanie tworzącego się zespołu muzycznego będzie w następnym tygodniu. Zapraszamy Panie i Panów, Dziewczyny i Chłopaków chętnych do śpiewania, jak również grających na różnych instrumentach
 5. Odpust Św. Krzysztofa, będziemy przeżywać 30.07. Przed Odpustem rozpoczną się Misje Święte, które będzie prowadził Ks. Jose Maniparambil z Indii. Będzie z tłumaczem. W związku z tym musimy się przygotować duchowo i organizacyjnie. Spotkanie przedstawicieli grup duszpasterskich oraz wszystkich, którzy chcieli by się włączyć w pomoc w środę o godz. 19.00. Program Misji jest przy wyjściu z Kościoła. Bardzo proszę żeby zabrać program do domu. Na zakończenie Misji i Odpustu organizujemy festyn na dolnym parkingu i obok Kościoła. W planie: słodki poczęstunek, ciasto, kawa, lody, bigos lub żurek, a może grochówka wojskowa ? mamy tylu żołnierzy zawodowych w parafii, chleb ze smalcem, ogórki małosolne, loteria fantowa, baloniki z helem, dmuchańce dla dzieci i wiele innych atrakcji. Bardzo prosimy o pomoc w zorganizowaniu festynu. Prosimy również o fanty na loterię, o upieczenie ciasta oraz jakąkolwiek pomoc. Również gorąca prośba o wolne mieszkanie na terenie parafii dla Ojca Jose na 5 noclegów.
 6. Dziękujemy wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła oraz wszelką pomoc. Pani Zakrystiance, Panu Kościelnemu i Panu Andrzejowi, a Wam za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Za tydzień taca budowlana.