Menu Zamknij

XV  Niedziela Zwykła – 16.07.2023

 1. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży oraz urlopy i wypoczynek dla dorosłych. Wszystkim, którzy wyjeżdżają życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku oraz szczęśliwej podróży i powrotu do domu za wstawiennictwem Św. Krzysztofa. Podczas wakacji pamiętajmy o modlitwie, Mszy Św. oraz o spowiedzi i Komunii Św. A wszystkich, którzy przyjechali nad polskie Morze i przebywają na terenie naszej Parafii witamy bardzo serdecznie, życzymy dużo słońca i dobrego wypoczynku.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
  – jutro -Po Mszy Litania do Św. Józefa;
  – wtorek – Po Mszy Litania do Św. JPII;
  – środa – Nowenna do MBNP;
  – w czwartek – Po Mszy Litania do Św. Krzysztofa;
  – w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  – w sobotę – Św. Marii Magdaleny. Po Mszy nabożeństwo do Św. Rity. Prośby do Św. Rity i do MB Nieustającej Pomocy można składać do skarbonek przy Figurach Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błog. Bożego, Opieki M Bożej, Św. Krzysztofa i Św. Rity.
 3. Spotkanie tworzącego się zespołu muzycznego w poniedziałek i środę o godz. 19.00. Zapraszamy chętnych do śpiewania, jak również grających na różnych instrumentach.
 4. Odpust Św. Krzysztofa, będziemy przeżywać 30.07. Przed Odpustem rozpoczną się Misje Święte, które będzie prowadził Ks. Jose Maniparambil z Indii. Będzie z tłumaczem. W związku z tym musimy się przygotować duchowo i organizacyjnie. Program Misji jest w gablocie, na stronie parafialnej i przy wyjściu z Kościoła. Bardzo proszę żeby zabrać program do domu. Będzie również rozniesiony do skrzynek pocztowych i na klatkach w blokach. Na zakończenie Misji i Odpustu organizujemy festyn na dolnym parkingu i obok Kościoła. W planie: słodki poczęstunek, ciasto, kawa, lody, bigos, karkówka, kiełbaski, chleb ze smalcem, ogórki małosolne, loteria fantowa, baloniki z helem, dmuchańce dla dzieci, PSP, Straż Pożarna, Policja, pokazy samochodów honda i wiele innych atrakcji. Prosimy również o fanty na loterię, o upieczenie ciasta oraz jakąkolwiek pomoc, a tym, którzy przynieśli fanty serdecznie dziękujemy. Serdeczne Bóg zapłać dwóm Rodzinom za pomoc z mieszkaniem oraz wszystkim za wszelką pomoc.
 5. Dziękujemy wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła oraz wszelką pomoc. Panu Kościelnemu i Panu Andrzejowi, a Wam za ofiary złożone dzisiaj na tacę budowlaną i wpłacane na konto parafialne.Bóg zapłać za pięknie odnowione dzwonki.
 6. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.