Menu Zamknij

XVI  Niedziela Zwykła – 23.07.2023

  1. Serdecznie witamy wszystkich, którzy przyjechali nad polskie Morze i życzymy dużo słońca i dobrego wypoczynku. A wszystkim, którzy wyjeżdżają życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku oraz szczęśliwej podróży i powrotu do domu za wstawiennictwem Św. Krzysztofa. Podczas wakacji pamiętajmy o modlitwie, Mszy Św. oraz o spowiedzi i Komunii Św.
  2. Kalendarz Liturgiczny: – jutro ? Św. Kingi Dziewicy. Po Mszy Litania do Św. Józefa; – wtorek ? Święto Św. Jakuba Apostoła i Św. Krzysztofa. Litania do Św. Krzysztofa i po Mszy poświęcenie samochodów; – środa ? Św. Joachima i Anny Rodziców NM Panny i Dziadków Pana Jezusa. Jest to Dzień wdzięczności Rodzicom, Dziadkom i Emerytom. Po Mszy Nowenna do MBNP; ? w czwartek ? Rozpoczynają się Misje. Litania do Św. Krzysztofa; – w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego; – w sobotę ? Św. Marty, Marii i Łazarza. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błog. Bożego, Opieki M Bożej, Św. Krzysztofa i Św. Rity.
  3. Już za tydzień -30.07 – będziemy przeżywać Odpust ku czci Św. Krzysztofa. A w czwartek rozpoczną się Misje Święte, które będzie prowadził Ks. Jose Maniparambil z Indii. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Misji Św. Program Misji jest w gablocie, na stronie parafialnej i przy wyjściu z Kościoła, a także w skrzynkach pocztowych i na klatkach w blokach. Na zakończenie Misji w dzień Odpustu organizujemy Festyn Rodzinny na dolnym parkingu i obok Kościoła. W planie: ciasto, kawa, lody, bigos, karkówka, kiełbaski, chleb ze smalcem, ogórki małosolne, loteria fantowa, baloniki z helem, dmuchańce dla dzieci, pokazy PSP, Straży Pożarnej, Policji, samochodów honda i renault Zdunek oraz wiele innych atrakcji. Prosimy jeszcze o fanty na loterię oraz o upieczenie ciasta. Braci z KSM Semper Fidelis proszę o pilnowanie porządku w Kościele i na parkingu. Sprzątanie i dekoracja Kościoła w środę od godz. 9.00. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.
  4. W dniach 12 – 18.11 organizujemy pielgrzymkę samolotową do Madryt ? Toledo ? Lizbona ? Fatima ? Coimbra ? Porto ? Santiago de Compostela. Koszt 4150 zł. Zapisy po wakacjach.
  5. Dziękujemy wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła oraz wszelką pomoc. Panu Kościelnemu i Panu Andrzejowi, a Wam za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. Tydzień temu złożono na tacę budowlaną 4150 zł. Bóg zapłać za pięknie odnowione gong.
  6. W Zakrystii do odebrania pendrive z filmem i zdjęciami z I Komunii Św.
  7. Potrzebna opieka do dziecka i osoby starszej
  8. Kronika żałobna:
    • + Tadeusz Bogusz l. 79, z ul. Elfow