Menu Zamknij

XVII  Niedziela Zwykła – Odpust Parafialny Św. Krzysztofa – 30.07.2023 r

 1. Dzisiaj Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Krzysztofa Patrona naszej Parafii oraz kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy Św. będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów oraz wszelkich pojazdów.
  Przypomnienie Dekalogu kierowcy:

  • I. Nie będziesz egoistą na drodze;
  • II. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi;
  • III. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu Św. Krzysztofa kiedy wyruszasz w drogę, umiej też podziękować;
  • IV. Szanuj pieszych;
  • V. Nie zabijaj – bądź trzeźwy;
  • VI. Zapinaj pasy – będziesz bezpieczniejszy;
  • VII. Nie bądź brawurowy w prędkości;
  • VIII. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo;
  • IX. Pomagaj potrzebującym na drodze;
  • X. Przestrzegaj przepisów drogowych.
 2. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność najpierw samemu Bogu za dzisiejszy dzień, piękną pogodę i za wszystkie łaski otrzymane w minionym roku i przez te siedemnaście lat przez wstawiennictwo Św. Krzysztofa. Z całego serca pragnę podziękować Tobie Ojcze. Jose Maniparambil za wygłoszone i piękne przeżyte Misje Święte w naszej parafii oraz proszę o poświęcenie samochodów i wszelkich pojazdów. Słowa wdzięczności kieruję do Kapłanów z Dekanatu, Kapłanów Rodaków i wszystkich Kapłanów Gości za obecność i modlitwę. Księży i Gości zapraszam na obiad na Plebanię. Serdeczny Bóg zapłać Projektantom, Budowniczym, Panu Stasiowi Nowakowi, Henrykowi Zwolak, Firmie Mariana Mikita, Ofiarodawcom, Fundatorom i Dobrodziejom naszej Parafii. Dziękuje Pani Organistce, Zespołowi, Orkiestrze, Zakrystiance, P. Mirkowi, P. Dariuszowi za Kabriolet od Piotra Baski, P. Ryszardowi za obiad odpustowy i obsługę, Kościelnej służbie Mężczyzn ?Semper Fidelis?, ministrantom, lektorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w przygotowaniu dzisiejszej Uroczystości. Za ciasto, bigos, słodycze Delikatesom Max-Xavier, za namioty, za dmuchańce, Straży Pożarnej, policji, Renault Zdunek, Honda – Sebastianowi Plucha, Radzie Osiedla, Piotrowi Lachowskiemu, Karolowi Rabenda. Pozwolę sobie pozdrowić Mojego Bratanka Tomasza Róż z Żoną Jadzią oraz Dzieci Natalkę i Adrianka. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia ? jutro – Św. Ignacego Loyoli; we wtorek? Św. Alfonsa Liguori; w piątek ? Św. Jana Marii Vianneya. W piątek zapraszamy na wspólną modlitwę grupy Biało-złotej na godz. 20.30 zakończoną Apelem Jasnogórskim łącząc się z 41 Gdańską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia i Błog. Bożego
 4. Serdecznie witamy wszystkich, którzy przyjechali nad polskie Morze i przebywają na terenie naszej Parafii. Wczasowiczom oraz Wszystkim Parafianom, którzy wyjeżdżają życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku oraz szczęśliwej podróży i powrotu do domu za wstawiennictwem Św. Krzysztofa. Podczas wakacji pamiętajmy o modlitwie, Mszy Św. oraz o Spowiedzi i Komunii.
 5. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za wszelką pomoc oraz prace porządkowe w Kościele przed odpustem. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz wpłacane na konto parafialne. A teraz odmówimy Litanię do Św. Krzysztofa, modlitwę błogosławieństwa kierowców i poświęcenie samochodów. A po błogosławieństwie przejedziemy Kabrioletem i pokropi my samochody wodą święconą. Podczas poświęcenia wszyscy naciskamy na klaksony – sygnał ciągły. Po Mszy Św. zapraszamy na festyn. Proszę zabrać pamiątkowe obrazki z Misji ze Św. Krzysztofem i Modlitwą.