Menu Zamknij

Święto Przemienienia Pańskiego – 6.08.2023r

 1. Serdecznie witamy wszystkich, którzy przyjechali nad polskie Morze i życzymy dużo słońca i dobrego wypoczynku. A wszystkim, którzy wyjeżdżają życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku oraz szczęśliwej podróży i powrotu do domu za wstawiennictwem Św. Krzysztofa. Podczas wakacji pamiętajmy o modlitwie, Mszy Św. oraz o spowiedzi i Komunii Św.
 2. Kalendarz Liturgiczny:
  • Dzisiaj Zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie;
  • jutro – Po Mszy Litania do Św. Józefa;
  • wtorek – Św. Dominika Prezbitera. Po Mszy Litania do Św. JPII;
  • środa – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża Patronki Europy. Po Mszy Nowenna do MBNP;
  • w czwartek – Św. Wawrzyńca. Po Mszy Litania do Św. Krzysztofa;
  • w piątek – Św. Klary Dziewicy. Po Mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • w sobotę – 12.08 – 41 Gdańska Piesza Pielgrzymka wchodzi na Jasną Górę.

  Pielgrzymom i Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Błog. Bożego, Opieki M Bożej, Św. Krzysztofa i Św. Rity.

 3. W dniach 7 – 16 .09 ? Organizujemy Pielgrzymkę Autokarową do Medjugorie. Koszt 1250 zł i 280 euro. Zapisy w Zakrystii.
 4. W dniach 12. – 18.11.2023r. organizujemy pielgrzymkę samolotową do Fatimy, a także Madryt – Toledo – Lizbona – Coimbra – Porto – Santiago de Compostela.
  Koszt 4150 zł. Zapisy po wakacjach.
 5. Dziękujemy wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła oraz wszelką pomoc. Wam za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. W sposób szczególny chcemy podziękować wszystkim za pomoc w zorganizowaniu Misji, Odpustu i Festynu. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać. Na zakończenie lata 17.09 organizujemy Festyn Rodzinny. W planie: ciasto, kawa, lody, bigos, karkówka, kiełbaski, chleb ze smalcem, ogórki małosolne, loteria fantowa, baloniki z helem, dmuchańce dla dzieci i wiele innych atrakcji. Prosimy również o fanty na loterię oraz o upieczenie ciasta.