Menu Zamknij

XXII Niedziela Zwykła

 1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich po urlopach i wakacjach. Dziękujemy za telefony, sms, mms i meile z pozdrowieniami z różnych zakątków Polski i Świata. Witamy również nowych Parafian i życzymy szybkiej integracji z naszą Wspólnotą Parafialną. Jeśli ktoś by chciał pogłębiać więź duchową z Panem Bogiem zapraszamy do grup duszpasterskich. Szczegóły na stronie parafialnej. Ale jeśli ktoś by chciał wspierać nas swoją pracą to serdecznie zapraszamy w każdą sobotę na godz. 9.00.
 2. Jutro rozpoczyna się Nowy Rok szkolny i katechetyczny 2022/23. Wszystkim Dzieciom, Młodzieży, Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom, Pedagogom, Księżom oraz Pracownikom Szkół życzymy zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Świętego, aby ten rok był pomyślny i szczęśliwy.
 3. Kalendarz liturgiczny:
  – jutro – Litania do Św. Józefa;
  – we wtorek – Litania do Św. Jana Pawła II;
  – w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  – w czwartek – Litania do Św. Krzysztof;
  – w piątek – 8.09 – Święto Narodzenia NMP tradycyjnie zwane Matki Bożej Siewnej. Po Mszy Św. – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.
 4. Zbiórka Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00. A spotkanie Chórku Dziecięco- Młodzieżowego w sobotę o godz. 16.30. Trening PSP w sobotę o godz. 16.00 na boisku SP86.
 5. Spotkanie Uczniów klas 1 szkół średnich pragnących przystąpić w roku 2024 do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się 12 września o godz. 19.00 w Kościele
 6. Spotkanie dla Rodziców Dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii Św. będzie 14.09. o godz. 19.00. I Komunia Święta będzie 18.05.2024r. w sobotę. A Rocznica 26.05.2024r.
 7. Organizujemy Pielgrzymkę samolotową: Fatima, Porto, Lizbona, Coimbra, Santiago de Compostela, Madryt w dniach 12 – 18.11 tego roku. Koszt 4150 zł. Zapisy, szczegóły i program po Mszy w Zakrystii lub telefonicznie u Ks. proboszcza. Można wpłacać też na konto parafialne.
  Pielgrzymka do Lichenia przełożona na 14.10. Koszt 180 zł. Zapisy u Ks. Marka.
 8. Płatne badania Mobilnego Centrum Badań: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli w Ambulansie Diagnostycznym jutro przy Kaplicy w godz. od 17.00 – 17.45.
 9. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, za ofiary na dzisiejszą tacę i wpłacane na konto parafialne, PZC za prowadzenie codziennie programu Spiżarnia. Bóg zapłać Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom za ofiary na prace w Kościele. Ołtarz, Ambona, Chrzcielnica i Balaski będą w październiku.
  Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.