Menu Zamknij

XXVII  Niedziela Zwykła – 8.10.2023r. 

 1. Przeżywamy miesiąc październik i piękną Modlitwę Różańcową. Serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci na Różaniec od poniedziałku do piątku na godz. 17.00, a młodzież i dorosłych codziennie na godz. 9.00 lub 18.30, a w Niedzielę na godz. 17.30. Dzieci otrzymują obrazki, a na koniec będą nagrody kto będzie 31 razy na Różańcu. Obowiązkowo na Różaniec przychodzą Dzieci kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. W październiku nie ma katechezy.
  A za tydzień będziemy przeżywać XXIII Dzień Papieski pod hasłem JPII- Cywilizacja Życia i zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Dzisiaj o 19.00 spotkanie Chóru i tych, którzy by chcieli śpiewać w chórze.
 3. Przez cały miesiąc październik czytamy i rozważamy 1 i 2 list św. Pawła Apostoła do Koryntian, w sumie 29 rozdziałów, po 1 rozdziale na każdy dzień miesiąca października. Rozpiska jest na naszej stronie parafialnej.
 4. Kalendarz liturgiczny:
  • w Piątek – Bł. Honorata Koźmińskiego Prezbitera;
  • w sobotę – 14.10 – Dzień Edukacji Narodowej.

  Wszystkim nauczycielom oraz wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosł. Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 5. Jutro o godz. 19.00 katecheza dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
 6. Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył:
  stworzył mężczyznę i niewiastę” Rdz 1, 27. W oparciu o teksty biblijne zapraszamy do spotkań duszpasterskich połączonych z nauką stanową co dwa tygodnie dla kobiet i co dwa tygodnie dla mężczyzn w piątek po wieczornej Mszy świętej. 6.X – mężczyźni (już się odbyło); 13.X – niewiasty; 20.X – mężczyźni; 27.X – niewiasty.
 7. Pielgrzymka do Lichenia – wyjazd w najbliższą sobotę 14 października, zbiórka na parkingu przy Kaplicy o godzinie 7:00, wyjazd busem o g. 7:10. Koszt 180 PLN od osoby.
 8. Bóg zapłać wszystkim za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, za ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafialne. Za tydzień taca budowlana. PZC za prowadzenie codziennie programu Spiżarnia. W zakrystii do nabycia indeksy.
 9. Kronika żałobna: + Urszula Puszko lat 76 z ul. Flisykowskiego 1. Pomódlmy się za wszystkich Zmarłych.
 10. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.