Menu Zamknij

XXX  Niedziela Zwykła – 29.10.2023r.

 1. Ostatni Różaniec dla Dzieci w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00. We wtorek dla Dzieci niespodzianka, a dla Dzieci, które ani raz nie opuściły Różańca prosimy o przyniesienie plansz z wszystkimi obrazkami i otrzymają nagrody. Różaniec dla Młodzieży i Dorosłych o godz. 9.00 lub 18.30, a dzisiaj o godz. 17.30.
 2. Za tydzień będziemy gościć Kleryka II Roku Seminarium Duchownego w Gdańsku Oliwie Dawida Erlich. Będzie mówił o seminarium i zbierał ofiary na Seminarium.
 3. Tydzień temu na Mszy Św. o 9.00 wystąpił Chór Parafialny. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do śpiewu w chórze Panie i Panów. Próba Chóru dzisiaj o godz. 19.00.
 4. We wtorek kończymy czytanie i rozważanie 1 i 2 list św. Pawła Ap. do Koryntian.
 5. Kalendarz liturgiczny:
  • w środę przypada Uroczystość Wszystkich Św. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. Listopad jest szczególnym miesiącem pamięci o naszych bliskich zmarłych. Choć należy o nich pamiętać cały rok. Najlepszą pomocą dla zmarłych jest Msza Św. i modlitwa. W związku z tym przyjmujemy wypominki listopadowe i roczne za zmarłych w Zakrystii, na tacę lub w biurze parafialnym. Kartki na wypominki są przy wyjściu z Kościoła oraz można pobrać ze strony. W listopadzie od 1?8 możemy uzyskać odpust zupełny, a w pozostałe dni odpust cząstkowy ? czyli całkowite lub częściowe darowanie kary za grzechy po śmierci i możemy go ofiarować za jedną Duszę codziennie pod zwykłymi warunkami: pobożnie nawiedzić Kościół lub Kaplicę, odmówić Ojcze nasz i wierzę w Boga, przyjąć Komunię Św. oraz pomodlić się w intencjach Ojca Św. Wypominki w listopadzie po każdej Mszy Św., a roczne w każdą Niedzielę o 8.40. We Wszystkich Św. Ks. Proboszcz, Ks. Marek, Ks. Marcin i Ks. Artur Słomka i pięciu Lektorów będziemy się modlić cały dzień za Zmarłych na Cm Łostowickim. Od tego roku nasza Parafia sprawuję opiekę duchową na Cmentarzu Łostowickim i organizuje Procesję o godz. 15.00 i Mszę Św. o godz. 15.30 na Placu Apelowym. Przypominamy o bezpieczeństwie i właściwym zachowaniu na drogach, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch. Niech Św. Krzysztof prowadzi nas szczęśliwie i bezpiecznie. Bądźmy też ostrożni na Cmentarzach.
  • W czwartek – 2.11 – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tradycyjnie zwany Dzień Zaduszny. Msze Św. w tym dniu o godz. 8.30, 17.00, 18.00 i o 19.00 Msza Św. zbiorowa za wszystkich zmarłych. Po Mszy o 19.00 Modlitwy za Zmarłych i Procesja do Krzyża Misyjnego. Przynieśmy znicze;
  • 3.11 – Przypada I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano i wieczorem pół godziny przed Mszą Św. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w sobotę 11.11 od 10.00;
  • 4.11 – Św. Karola Boromeusza Bpa i jest to I sobota m-ca. Rano Adoracja, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i zmiana Tajemnic Różańcowych. Po Mszy o godz.18.00 Adoracja i Modlitwa Uwielbienia. Serdecznie zapraszamy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błog. Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 6. Jutro po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Różaniec z rozważaniami, a po Różańcu spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.
 7. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. PZC za prowadzenie codziennie programu Spiżarnia.
 8. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.