Menu Zamknij

XXXII Niedziela Zwykła 12.11.2023 r.

 1. Co roku, w trzecią Niedzielę listopada, obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Jest to wyraz pamięci o wszystkich, którzy zginęli, bądź zostali poszkodowani w wypadkach drogowych. Dzień ten ma także przyczynić się do zwiększenia świadomości dotyczącej bezpieczeństwa oraz o trzeźwość i odpowiedzialność dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
  Dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i zbiórka ofiar do puszek.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  • jutro ? Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna ? Pierwszych Męczenników Polski;
  • w piątek ? Św. Elżbiety Węgierskiej Zakonnicy;
  • w sobotę – Bł. Karoliny Kózkówny Dziewicy i Męczennicy.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy. Ks. Marcinowi, który wczoraj obchodził imieniny składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 3. Przeżywamy miesiąc listopad, który jest szczególnym miesiącem pamięci o naszych bliskich zmarłych. Najlepszą pomocą dla zmarłych jest Msza Św. i modlitwa. W związku z tym przyjmujemy jeszcze wypominki listopadowe i roczne za zmarłych. Można je złożyć w Zakrystii, na tacę lub w biurze parafialnym. Kartki na wypominki są przy wyjściu z Kościoła oraz można pobrać ze strony. Wypominki przez cały listopad po każdej Mszy Św., a roczne w każdą Niedzielę o 8.40.
 4. Katecheza dla dzieci Kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. we wtorek o godz. 18.45 grupa I, w czwartek o godz. 18.45 grupa II.
 5. Katecheza dla młodzieży do Bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.00.
 6. Za dwa tygodnie 26.11 po Mszy Św. o 12.00 odbędzie się Koncert Pieśni Religijno – Patriotycznych Przymorskiej Orkiestry Dętej pod Dyrekcją Łukasza Motyki. Serdecznie zapraszamy. Po Koncercie będzie zbierać ofiary jako wyraz wdzięczności.
 7. Dzisiaj po Mszy o godz. 12.00 wystąpi nasz Chór Parafialny. A próba Chóru dzisiaj o godz.19.00 zapraszamy do śpiewu w chórze Panie i Panów.
 8. Dzisiaj rano wyruszyła Parafialna Pielgrzymka Samolotowa do Fatimy oraz Sanktuariów Portugali i Hiszpanii. Pamiętajmy o Pielgrzymach w naszych modlitwach.
 9. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła oraz za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. PZC za prowadzenie codziennie programu Spiżarnia.
  Za tydzień taca budowlana.
 10. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.