Menu Zamknij

III Niedziela Adwentu – Gaudete 17.12.2023r.

1 – Rozpoczynamy III Tydzień Adwentu, który jest czasem radosnego oraz pobożnego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a także do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu świata i przygotowania do 100-lecia naszej Archidiecezji. Roraty dla Dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o 8.30 ostatnie roraty i nagrody. Kto ani raz nie opuścił Rorat proszę przynieść plansze z wszystkimi obrazka. Dla dorosłych Roraty codziennie o 8.30.
Przypominamy o konkursie na najładniejszą i największą bombkę na choinkę. Gotowe bombki przynosimy Do 24.12. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród po Nowym Roku.
2 – Siostry Dominikanki Serdecznie dziękują za ofiary. Uzbierały 5 635zł.
3 – Są wolne Intencje w tygodniu o 8.30 i 18.00.
4 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. codziennie od poniedziałku do piątku od 17.30 ? 18.00. Serdecznie zachęcamy do spowiedzi świątecznej codziennie od 8.00 rano i wieczorem od 17.30.
5 – Kalendarz liturgiczny: – dzisiaj 53 Rocznica wydarzeń grudniowych na Wybrzeżu. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błog. Bożego, Opieki MB i Św. Krzysztofa.
6 – Zbiórka Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00. Aspirantów w każdą Niedzielę po Mszy o godz. 10.30. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 12.00. Próba Chórku w sobotę o godz. 16.30. Ostatni trening w tym roku PSP w sobotę o godz. 16.00 na sali SP 12.
7 – Kolęda rozpocznie się po Nowym Roku od 2.01 od ul. Czermińskiego. Jeśli ktoś chce przyjąć Kolędę bardzo prosimy, aby wypełnić deklaracje, które są przy wyjściu z Kościoła i wrzucić do kartonu z napisem Kolęda lub wypełnić deklarację na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl. Należy wpisać Imię i Nazwisko, adres oraz numer telefonu wg uznania. Deklaracje można składać do Świąt.
8 – Zostało jeszcze 14 dni tego roku, aby skorzystać z odpisu darowizny na parafie na cele kultu religijnego. Osoby fizyczne 6% rocznego dochodu, a osoby prawne(firmy) 10% łącznego rocznego dochodu. Szczegóły na kartkach przy wyjściu z K-ła.
9 – Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, za ofiary złożone dzisiaj na tacę budowlaną i wpłacane na konto parafialne. W sposób szczególny dziękujemy wszystkim za postawienie dużych i małych choinek na Święta Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy do pomocy przy ubieraniu choinek w czwartek na godz. 19.00. A sprzątanie w piątek o g. 19.00. 10 – Przy wyjściu z Kościoła można nabyć: poświęcony Opłatek, kalendarze parafialne, świece wigilijne duże, zestawy kolędowe oraz żywe choinki, a trwałą żywność można przynieść do środy.
11 – Podajemy terminy i miejsca planowanych Pielgrzymek w przyszłym roku żeby można było zaplanować urlopy:
1)12 -19.04 ? Miasto Rzym oraz Msza przy Grobie Św.JPII, Asyż, Św. Rita – Cascia, San Giovanni Rotondo Św. O.Pio, Ojciec Dolindo, Lanciano i Cud Eucharystyczny. Koszt ok. 5 500zł. itp.
2) 14 ? 16.06- Sanktuaria Dolnego Śląska: Międzynarodowe Sanktuarium Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy oraz Opactwa Cysterskie: Krzeszów, Henryków, Lubiąż, Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary ? Bardo Śląskie, Świdnica, Wrocław z Panoramą Racławicką.
3) 4 ? 14.12. Meksyk: Matka Boża z Guadalupe, Piramidy w Teotihuacan, Cholula malownicza trasa obok ośnieżonych szczytów wulkanów, Puebla Miasto zabytkowe wpisane do dziedzictwa kultury UNESCO, groty i jaskinie Cacahuamilpa, Taxco miasto srebra, Patzcuaro Miasto Indian, jednodniowy odpoczynek na lagunie (Acapulco jeśli odbudują po huraganie otis).
Oraz wyjazd wakacyjny dla Dzieci do Łeby w dniach: 25.06 ? 2.07.2024r. Zapisy w Nowym Roku, odpowiednio wcześniej będzie podane w ogłoszeniach i na stronie parafialnej.
12 – Mamy Nowy Ambonę i Ołtarz, w którym przed nałożeniem mensy umieściliśmy tubę z następującą treścią. Jak ktoś otworzy za tysiąc lat to odczyta taką treść.
13 – Na dobre przeżywanie Adwentu przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.