Menu Zamknij

II Niedziela Adwentu – 10.12.2023r.

 1. Rozpoczynamy II Tydzień Adwentu, który jest czasem radosnego oraz pobożnego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a także do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu świata i przygotowania do 100-lecia naszej Archidiecezji. Roraty dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o 8.30 (niespodzianka). Msza Św. Adwentowa z nauką Roratnią dla dorosłych codziennie o 8.30. Przez tegoroczne Roraty prowadzi nas Św. Wojciech. Dzieci dostają obrazki, a na koniec Adwentu otrzymają nagrody. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach z lampionami. Szczególnie dzieci młodsze, starsze oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., zamiast katechezy dzieci przychodzą codziennie na Roraty, a także młodzież i kandydaci do Bierzmowania, zamiast katechezy przychodzą na Roraty. Codziennie są zagadki i odpowiedzi piszemy na kartkach jako ozdoby w formie gwiazdek, aniołków, choinek. Najładniejsze zawiesimy w Kościele na choinkach. Jest też codziennie losowanie Figury Matki Bożej Fatimskiej, którą zabieramy do domu, aby z całą Rodziną się modlić, a na drugi dzień wieczorem przyniesiemy ją do Kościoła. Przypominamy o konkursie na najładniejszą i największą bombkę na choinkę. Do 24.12 przynosimy gotowe bombki. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród po Nowym Roku. Dzisiaj w czasie Mszy o 10.30 poświęcenie medalików Dzieci Komunijnych, a także będzie u nas Św. Mikołaj.
  Serdecznie dziękujemy Siostrze Beacie Stoltman z zakonu sióstr Dominikanek i życzymy dużo zdrowia oraz Darów Ducha Św., a Wam za ofiary na Fundację Sióstr św Dominika, która wspiera działania podejmowane przez siostry dominikanki w różnych zakątkach Polski i świata jako pomoc tym którzy są w potrzebie.
 2. Kalendarz liturgiczny: – 12.12 ? we wtorek -Matki Bożej z Guadalupe; – w środę-13.12 ? Św. Łucji, a także Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego w 42 smutną rocznicę; -w czwartek ? Św. Jana od Krzyża; – w sobotę -16.12 ? 53 Rocznica wydarzeń grudniowych na Wybrzeżu. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błog. Bożego, Opieki MB i Św. Krzysztofa.
 3. Zbiórka Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00. Aspirantów w każdą Niedzielę po Mszy o godz. 10.30. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 12.00. Próba Chórku w sobotę o godz. 16.30. Ostatni trening w tym roku PSP w sobotę o godz. 16.00 na sali SP 12.
 4. Kolęda rozpocznie się po Nowym Roku od 2.01. Jeśli ktoś chce przyjąć Kolędę bardzo prosimy, aby wypełnić deklaracje, które są przy wyjściu z Kościoła i wrzucić do kartonu z napisem Kolęda lub wypełnić deklarację na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl. Należy wpisać Imię i Nazwisko, adres oraz numer telefonu wg uznania. Deklaracje można składać do Świąt.
 5. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne. W sposób szczególny pragniemy podziękować PZC za program spiżarnia i wszystkim Wolontariuszom: Dorosłym i Młodzieży, którzy przez dwa dni w piątek i sobotę pomagali w zbiórce żywności w trzech Biedronkach. A Wam Kochani za złożone dary.
  W najbliższą sobotę od godz. 10.00 będzie sprzątanie, dekoracja Kościoła i stawianie dużych i małych choinek na Święta Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy do pomocy: Ministrantów, Lektorów, Braci z Semper Fidelis, Żywy Różaniec, Parafialny Zespół Caritas, Kościół Domowy i Klub Seniora.
 6. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć: poświęcony Opłatek, lampiony, świece wigilijne duże i małe, zestawy kolędowe oraz żywe choinki.
 7. Na dobre przeżywanie Adwentu przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.