Menu Zamknij

IV Niedziela Adwentu – Wigilia – 24.12.2023r.

1 – Kończy się Adwent i rozpoczyna się Wigilia Bożego Narodzenia. Dwa ważne wydarzenia w jednym dniu. Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy Św. Dziękujemy Dzieciom, Młodzieży i Dorosłym za piękne uczęszczanie na Roraty. Kto jeszcze nie odebrał nagrody będzie mógł uczynić po Świętach. Dziękujemy za przepiękne i bardzo duże bombki. Będą wystawione od jutra przed Ołtarzem. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród po Nowym Roku. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Św. za o 9.00,10.30,12.00 i o 16.00 Wigilijna, która nie zastępuje Mszy z Bożego Narodzenia i Pasterka o północy. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Po jutrze II Dzień Świąt – Św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Msze Święte jutro i pojutrze jak w każdą Niedzielę o 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. 2 – Są wolne Intencje w tygodniu o 8.30 i 18.00. 3 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. codziennie od środy do piątku od 17.30 ? 18.00. 4 – Kalendarz liturgiczny: – w środę 27.12 – Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Zapraszamy na skosztowanie poświęconego wina mszalnego; – w czwartek – 28.12 – Św. Młodzianków Męczenników; – w piątek i sobotę Oktawa Bożego Narodzenia, a w najbliższą Niedzielę Święto Św. Rodziny z Nazaretu. Podczas każdej Mszy Św. odnowienie przysięgi małżeńskiej. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu oraz Wam wszystkim składamy najlepsze życzenia Świąteczne: zdrowych, Błogosławionych Świąt BożegOpieki MB i Św. Krzysztofa. Abyśmy przeżywali te Święta w duchu chrześcijańskiej wiary, nadziei, miłości, radości, przebaczenia i pokoju. 5 – Kolęda rozpocznie się po Nowym Roku od 2.01 od ul. Czermińskiego. Jeśli ktoś chce przyjąć Kolędę bardzo prosimy, aby wypełnić deklaracje, które są przy wyjściu z Kościoła i wrzucić do kartonu z napisem Kolęda lub wypełnić deklarację na stronie parafialnej www.swkrzysztof.pl. Należy wpisać Imię i Nazwisko, adres oraz numer telefonu wg uznania. Deklaracje można składać do Świąt.
6 – Kochani 6.01 w Święto Trzech Króli o godz. 16.00 odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu Scholki Dziecięco-Młodzieżowej, Parafialnego Zespołu Muzycznego i Parafialnego Chóru. Po koncercie słodki poczęstunek. 7 – Zostało jeszcze 7 dni tego roku, aby skorzystać z odpisu darowizny na parafie na cele kultu religijnego. Osoby fizyczne 6% rocznego dochodu, a osoby prawne(firmy) 10% łącznego rocznego dochodu. Szczegóły na kartkach przy wyjściu z K-ła.

8 – Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła, za ofiary złożone dzisiaj na tacę budowlaną i wpłacane na konto parafialne. Uzbieraliśmy 2780 zł. W sposób szczególny dziękujemy wszystkim za dekorację na Święta Bożego Narodzenia, a Panu Mirkowi za przepiękną ruchomą Szopkę. 9 – Przy wyjściu z Kościoła można nabyć: poświęcony Opłatek, kalendarze parafialne, świece wigilijne duże, zestawy kolędowe.
Uruchomiona już jest pętla indukcyjna, która umożliwia osobom niedosłyszącym bardzo dobrą słyszalność. Są trzy rodzaje aparatów słuchowych: najstarsze przełączają się automatycznie, nowsze ? trzeba przełączyć przełącznikiem na T i najnowsze z aplikacją, którą trzeba wgrać do aparatu.
11 – Na dobre przeżywanie Świąt przyjmijmy Boże Błogosławieństwo