Menu Zamknij

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2023

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  A za tydzień I Niedziela Adwentu. Lampiony na Roraty do nabycia przy wyjściu z Kościoła.
  W przyszłą Niedzielę poświęcenie Opłatka na Stół Wigilijny, który będzie można nabyć w Zakrystii lub w biurze.
 2. Msza Św. codziennie o 8.30 i 18.00. Są wolne Intencje.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. codziennie od poniedziałku do piątku od 17.30 – 18.00. A Adoracja z Uwielbieniem od grudnia będzie w I Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18.00.
 4. Kalendarz liturgiczny: – w czwartek – Św. Andrzeja Apostoła; – 1.12 – przypada I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi Św. rano od 8.00 i wieczorem od 17.30; – w I Sobotę grudnia rano po Mszy Św. Adoracja, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i zmiana Tajemnic Różańcowych. Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błogosław. Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.
 5. Dzisiaj po Mszy Św. o 12.00 (ok.12.45)odbędzie się Koncert Pieśni Religijno – Patriotycznych Przymorskiej Orkiestry Dętej pod Dyrekcją Łukasza Motyki. Serdecznie zapraszamy. Po Koncercie będzie zbierać ofiary jako wyraz wdzięczności.
 6. Próba Chóru dzisiaj o godz.19.00 zapraszamy do śpiewu w chórze Panie i Panów.
 7. Tydzień temu wróciła Parafialna Pielgrzymka Samolotowa z Fatimy oraz Sanktuariów Portugali i Hiszpanii. Cali choć chorzy i z wieloma przygodami. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Pielgrzymom za rodzinną atmosferę i za modlitwę. Jako pamiątkę z Fatimy proszę przyjąć obrazek z MB, a z okazji zbliżających się moich imienin proszę się poczęstować cukierkami.
 8. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu: za sprzątanie Kościoła. Można się dołączyć do sprzątania w każdy piątek o godz. 19.00. Bardzo prosimy o pomoc. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i wpłacane na konto parafialne.
 9. Tydzień temu na tacę budowlaną zebrano 1 780 zł.
 10. Kto by chciał jako wolontariusz pomóc w zbiórce żywności w trzech Biedronkach w dniach 8-9.12-prosimy o zgłoszenie się w Zakrystii lub Tel.
 11. Komunikaty Kurialne – Metropolita Gdański zaprasza do udziału w uroczystej Mszy św., podczas której, w liturgicznym obrzędzie, po raz pierwszy w naszej archidiecezji zostaną posłani do posługi w parafiach świeccy katechiści, którzy ukończyli formację w archidiecezjalnej. Zadaniem katechistów jest wspieranie duszpasterzy w ożywianiu życia religijnego w swoich parafiach poprzez prowadzenie spotkań modlitewnych, katechez dla dorosłych, przygotowania do sakramentów, itp. Eucharystia zakończy się obrzędem odprowadzenia do drzwi katedry relikwii św. Wojciecha. Wyruszą one tego dnia w roczną pielgrzymkę po wszystkich parafiach naszej archidiecezji. Celebracja będzie miała miejsce już za tydzień – w pierwszą niedzielę adwentu, 3 grudnia, o 10.00. Światowy Dzień Młodzieży w Diecezjach dzisiaj w Katedrze o 16.00. Będzie Msza św., blok ewangelizacyjny oraz poczęstunek.
  Zapraszamy na doroczne nieszpory rozpoczynające adwent. w katedrze, w sobotę, 2 grudnia, o godz. 19.30.
 12. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.