Menu Zamknij

XXXI  Niedziela Zwykła – 5.11.2023r.

 1. Bóg zapłać Klerykowi II Roku Seminarium Duchownego w Gdańsku Oliwie Dawidowi Erlich za świadectwo. Życzymy dużo zdrowia i wytrwałości na drodze ku Kapłaństwu.
  Za tydzień Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i zbiórka ofiar do puszek.
  A za miesiąc rozpocznie się już Adwent.
 2. Msza Św. codziennie o 8.30 i 18.00. Intencje możemy zamawiać po każdej Mszy lub telefonicznie. Intencje są wywieszone w gablocie i na stronie parafialnej.
 3. Kalendarz liturgiczny:
  • w czwartek – Święto Poświęcenia Bazyliki na Lateranie;
  • w piątek – Św. Leona Wielkiego Papieża;
  • w sobotę – Św. Marcina z Tours Biskupa i 105 Rocznica Odzyskania Niepodległości. W sobotę odwiedzimy Chorych z Komunią Św.

  Wszystkim, którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, urodziny czy rocznice ślubu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, Błog. Bożego, Opieki Matki Bożej i Św. Krzysztofa.

 4. Przeżywamy miesiąc listopad, który jest szczególnym miesiącem pamięci o naszych bliskich zmarłych. A najlepszą pomocą dla zmarłych jest Msza Św. i modlitwa. W związku z tym przyjmujemy jeszcze wypominki listopadowe i roczne za zmarłych. Można je złożyć w Zakrystii, na tacę lub w biurze parafialnym. Kartki na wypominki są przy wyjściu z Kościoła oraz można pobrać ze strony. W listopadzie od 1?8 możemy uzyskać odpust zupełny, a w pozostałe dni odpust cząstkowy ? czyli całkowite lub częściowe darowanie kary za grzechy po śmierci i możemy go ofiarować za jedną Duszę codziennie pod zwykłymi warunkami: pobożnie nawiedzić Kościół lub Kaplicę, odmówić Ojcze nasz i wierzę w Boga, przyjąć Komunię Św. oraz pomodlić się w intencjach Ojca Św. Wypominki w listopadzie po każdej Mszy Św., a roczne w każdą Niedzielę o 8.40.
 5. Katecheza dla Dzieci Kl. III przygotowujących się do I Komunii Św.:
  – we wtorek o godz. 18.45 grupa I,
  – w czwartek o godz. 18.45 grupa II.
 6. Katecheza dla Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania poniedziałek o godz. 19.00.
 7. Zbiórka Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00. Aspirantów w każdą Niedzielę po Mszy o godz. 10.30. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 12.00. Próba Chórku w sobotę o godz. 11.00. Trening PSP w sobotę o godz. 16.00 na sali SP 12.
 8. Dzisiaj na Mszy Św. o 18.00 wystąpi nasz nowy Chór Parafialny z Pieśniami Patriotycznymi. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do śpiewu w chórze Panie i Panów. Próba Chóru dzisiaj 19.00
 9. Dzisiaj na Mszy Św. o 18.00 wystąpi nasz nowy Chór Parafialny z Pieśniami Patriotycznymi. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do śpiewu w chórze Panie i Panów. Próba Chóru dzisiaj 19.00
 10. Niech nam wszystkim Pan Bóg Błogosławi.